Bir Erkek, Bir Kadın ve Üçüncü Şahıs 5

Tavada eriyen yağa dalgın dalgın baktı. Köpük köpük olan yağa iki tane yumurta kırdı. Tuzluğu aldı... Her şeyi olması gerektiği gibi yapıyordu. Yumurtalar pişince "Rüzgar" diye seslendi. Oğlu ses vermedi. Bir kez daha, bu kez daha yüksek sesle "Rüzgar" diye seslendi. Yine ses yoktu... "Allah Allah" diye söylendi. 

Küçük bir evleri vardı. Ama aile olmaları için yeterliydi. Salon ile mutfağın arasında saysan 10 adım ya var ya yoktu. Salona geçti... Güzeller güzeli oğlu koltukta kıvrılıp uyumuştu... Sıkıntısı yüzünden çocuğun aç uyumasına neden olduğu için kendi kendine kızdı. Oğluna bir kez daha seslendi ama uyanacak gibi görünmüyordu. Belli belirsiz bir "uyumak istiyorum" sözü çıktı küçük ve sevimli ağzından. "Peki" dedi Meltem. Rüzgar'ın üzerine, tuttuğu takımın renkleri bulunan, eskimeye yüz tutmuş ama bir türlü atılamayan battaniyeyi örttü. Sessizce mutfağa geçti. Küçük mutfağın küçücük balkonuna çıktı. Canı sigara içmek istiyordu. Bir tane sigara yaktı. Yıllardır aynı marka sigara içerdi. Üniversite yılları geldi aklına. Çok değil birkaç yıl öncesine kadar üniversite öğrencisi bir genç kızken şimdi aldatılmış bir kadındı. Midesi bulandı. Meraklı komşuları ağladığını görse, ıncığını cıncığını öğrenmeden bırakmazdı. Sigarasından derin derin bir nefes daha çekti. Sanki faydası olacakmış gibi hırsla dumanı içine çekti. 

Küçük mutfağına baktı... Canı yemek yapmak istemiyordu. İçinden "B.k yesin" diye geçirdi. O deli gibi aşık olduğu, uğruna her şeyini feda ettiği kocası başka bir kadınla mesajlaşmıştı. Düşünmek istemese de aklına olmadık şeyler geldi. Kıskançlık mı bu hissettiği yoksa kendine acıma mı çözemedi. Evet, C Can'ı çok kıskanmıştı ama şu anda kendisi için daha çok üzülüyordu. Can'la ilk tanıştığı günleri düşünmeye başladı yine. 

Kalabalıkta Can'ın ilgisini çeken o kadar kız varken kendisine hiç şans vermediğini hatırladı. "Onun için her şeyi yapabilirim" diye düşündüğü o günü yaşıyordu hayalinde. Can çok yakışıklı görünüyordu. Kızlar adeta çevresinde pervane olmuş, ona nefes aldırmıyorlardı. Meltem, Can ile bir ara göz göze geldiklerini hatırladı. Bu bakışlarda bir şey vardı. Çözemediği, adını koyamadığı bir şeyler... Şimdi bile düşündüğünde içini titreten, ayaklarını yerden kesen bir şeyler... Can'ın gözleri gözlerine değdiği anda heyecandan soluksuz kalmıştı. Sonra uzunca bir süre Can'ı bir daha görememişti. "Ah, Can.!" diye söylendi... "Bunu bize niye yaptın..."

Yorumlar

  1. Meltem'in Can'la nasıl başladığını merak ediyordum. Biraz bahsetmişsin bu bölümde, Meltem'in hayal kırıklığının boyutlarını daha iyi görebilmemiz açısından güzel olmuş. Devamını merakla bekliyorum, kalemine sağlık.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yazacağım yazmasına Fidan, ama bir türlü zaman ayıramıyorum.

      Sil

Yorum Gönder

yorum bırakırsanız mutlu olurum

Bu blogdaki popüler yayınlar

Genç Kızları Bekleyen Büyük Tehlike; Tecavüz Hapları

Yatalak Hastalarda Görülen Yatak Yaraları

Seksi Gecelikler ile Akılları Baştan Alın!