Kayıtlar

Temmuz 12, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Özgüven Eksikliği

Özgüven demek kendimizle barışık olmamız demektir. Özgüvenli olmak kendi kendimize güvenmemizi anlatır. Özgüven sahibiysek kendimizi değerli hissederiz. Özgüvenimiz yüksekse kendimizle barışık ve mutlu yaşarız. Sahip olduğumuz özgüven çevresel faktörlere ve yaşadığımız olusuzluklara bağlı olarak zaman zaman eksilebilir. Günlük yaşamımızda özgüveni tavan yapmış insanlarla karşılaştığımızda bunu nasıl başardıklarını merak ederek onlar gibi olmanın hayalini kurarız.

Özgüven eksikliği, hayatımızı olumsuz etkileyen bir duygu eksikliğidir. Özgüven eksikliği oluştuğunda, kendimizi ve yeteneklerimizi görmezden gelmeye başlar, yetersiz olduğumuz duygusuna kapılırız. Böyle bir durumda kendimizi hiç olmadığı kadarmutsuz, yetersiz ve değersiz hissederiz. Yoğun bir yalnızlık duygusu yaşamaya başlarız ve kimsesiz olduğumuzu düşünürüz.

Dikkat! Bonzai Öldürüyor

Resim
Bonzai kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya ve bu bağımlılık nedeniyle gencecik insanlar ölmeye başladı. Bugün sizlere bonzai ya da diğer adıyla sentetik uyuşturucu ile ilgili bilgi vermek istedim. 

Bonzai nedir? 

Dünyada ve Türkiye'de her gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan bonzainin ne olduğunu  bilmeyenler için söylemek gerekirse, bu bir sentetik uyuşturucu. Kimyasal uyuşturucular arasında en çok rağbet gören bonzai oldukça etkili bir uyuşturucu. Doğal bir madde olmadığı için insan vücuduna etkisi de diğerlerine oranlad daha güçlü oluyor.