Kayıtlar

Şubat 24, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Dedikodu Yapmak Günah mıdır Değil midir

Resim
Merhaba blog sayfamın değerli ziyaretçileri. Akşamın bu saatinde sizlerle dedikodu yapmak hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim. Bu yazıyı yazmama aynı binada oturan iki komşunun arasında geçen nahoş olay neden oldu. 

Olayı kısaca sizlerle paylaşmak isterim. 

Aynı binada oturan komşulardan birisi eşiyle kavga ediyor. Bu olaya tanık olan diğeri ise olayı üçüncü şahıslarla paylaşarak, komşusunun özel hayatını deşifre ediyor. Ne kadar düzeysiz ve ne kadar bencilce bir davranış. Özellikle eşler arasında yaşanan olayların üçüncü şahıslar tarafından dedikodu malzemesi olarak kullanılması oldum olası beni çok sinirlendirmiştir. Kimse kavga etmek istemez, kavga etmek istemediği gibi başkalarının bu kavgayı bilmesini ya da dinlemesini hiç istemez.

Dikkat! Sınav Kaygısı ve Sınav Heyecanı Başarınıza Gölge Düşürmesin

Resim
Merhaba arkadaşlar; 

Hepinizin bildiği gibi 23 Mart'ta üniversite giriş sınavının ilk ayağı olan YGS sınavı yapılacak. 
Sınav günü yaklaştıkça pek tabi ki, öğrencilerin sınav kaygısı büyümeye başlıyor. 
Ancak gençlerin çok dikkatli olması ve sınav kaygılarını yenmeleri lazım. Aksi takdirde sınav kaygısı ve sınav heyecanı yüzünden başarılarına gölge düşebilir.
Peki, birçok genci içine alan sınav kaygısı ile başa çıkmak mümkün müdür?
Elbette mümkündür. Sınav kaygısı ile baş etme yolları hakkında bilgi vermeden önce gelin önce sınav kaygısının belirtileri hakkında konuşalım. 
Sınav kaygısı, aşırı heyecan nedeniyle yaşanılan ve gençlerin soruları yanlış yapmasına ya da soruları hiç cevaplayamamasına neden olan panik halidir.
Sınav kaygısı yaşayanlar sınav sırasında mide ağrısı, baş ağrısı, mide bulantısı, terleme gibi sorunlar yaşarlar.