Kayıtlar

Ocak 8, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

İnternet Bağımlısı Olan Çocuğa Bilgisayarı ve İnterneti Tamamen Yasaklamak Doğru mudur

Bilgiyasar bağımlılığı ne yazık ki çağımızın hastalığı. İnternete de kolayca erişebilen bilgisayar bağımlıları aynı zamanda potansiyel bir internet bağımlısı oluyorlar. 
Bilgisayarla birlikte hayatımıza dahil olan internet etkili bir iletişim aracı. Ancak interneti amacı dışında kullanmak kullanıcı üzerinde tüm bağımlılık yapan şeyler gibi (örneğin alkol gibi) bağımlılık yapabilmekte. 
İlköğretim çağındaki çocuklar ve ergenlerde çok sık görülen bu rahatsızlık yetişkinlerde de görülebilmekte. Yetişkinler arasında da internet bağımlısı olanların sayısı maalesef azımsanmayacak kadar çok. Evli çiftler arasında internet bağımlılığı nedeniyle boşanan çiftlerin dahi bulunması manidardır.

İstanbul'da açılan özel bir internet bağımlılığı kliniği'ne  başvuranların yarısından fazlasına internet bağımlısı teşhisi konulmuş olması, konunun ciddiyetini göstermesi bakımından çok önemlidir. 
İnternet bağımlılığı en çok ilkokul çağındaki çocuklar ile 16-21 yaş aralığındaki gençler arasında görülüyo…

Giyilebilir Teknoloji Nedir

Resim
Akıl almaz teknolojik gelişmelere paralel olarak hayatımıza giren terimlerden birisi de giyilebilir teknoloji terimidir. Gün geçmiyor ki teknoloji dünyasında yeni bir cihaz yeni bir sistem ortaya çıkmasın. 
Son zamanlarda hayatımıza giren yeniliklerden birisi de giyilebilir teknoloji dediğimiz cihazlar oldu. Teknolojik aletleri kullanmaktan o kadar çok hoşlanmaya başladık ki, teknoloji devleri bizim için giyilebilir cihazlar ürettiler. 
Bir zamanlar Kara Şimşek isimli bir dizi vardı. O dizide  konuşan bir araba ve arabanın sürücüsü David vardı. Sürücü arabasıyla konuşmak için kolundaki saati kullanırdı. 
O zaman hayal gibi görünen bu teknoloji artık hayal değil akıllı saatler sayesinde gerçek oluyor. 
Yeni üretilen giyilebilir teknolojik ürünler sayesinde teknolojiyi üzerimizde taşıyor olmak birçok kişiyi fazlasıyla heyecanlandırıyor olmalı. 
Akıllı telefon ve tabletlerden sonra teknoloji dünyasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Peki, giyilebilir teknoloji nedir
Bilgisayar dünya…