Kayıtlar

Ocak 3, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bilgisayarın Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri Nelerdir

Hiç şüphesiz yüz yılın buluşu bilgisayardır dersek yanılmamış oluruz. Hayatı kolaylaştıran, hızlı ve etkili bir iletişim sunan bilgisayarlar çocuklar tarafından da çok fazla kullanılan cihazlardır. Kişisel gelişim uzmanı ve çocuk gelişim uzmanları bilgisayarın çocuklar tarafından kullanılmasında bir sakınca olmadığını ancak çocukların bilgisayar kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Çocuk gelişimi uzmanları belirli bir yaşa kadar çocuklar bilgisayar kullanırken ebeveyn kontrolünün şart olduğunu belirtiyorlar.
Bilgisayarın bilgilenme, iletişim, haberleşme, eğitim ve eğlence açısından vazgeçilmez olduğu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek.  Bilgisayarın hayatımızda daha çok yer almaya başladığı 2000'li yıllarla birlikte çocuk eğitiminde de bazı değişiklikler yapılması zorunlu oldu. Bugün ilköğretim çağındaki çocukların dahi cep telefonu, tableti, facebook hesapları, email adresleri olduğu düşünülürse bilgisayarların hayatımızın orta yerine girmesi i…

Bilgisayarınızı Casus Yazılımlardan Nasıl Korursunuz

Bilgisayarların en büyük düşmanı casus yazılımlardır. Casus yazılımlar sizin istemeniz ya do onayınız dışında bilgisayarınıza yüklenen ve bilgisayarınızın verimini düşüren yazılımlardır. 

Casus yazılımsizin gizliliğinizi deşifre edebilir, bilgisayarınızın verimini düşürebelir, cihazınızın kilitlenmesine ya da yavaşlamasına neden olabilir, bilgisayarınızda görmek istemediğiniz özellikle yetişkin içerikli reklam pencereleri açılmasına neden olabilir.

Peki, bilgisayarınızı casus yazılımlardan nasıl korursunuz?

Herşeyden önce bilgisayarınıza bir güvenlik duvarı oluşturmalısınız. Güvenlik duvarını yükleyebilir ya da bilgisayarınızda bulunan sistemi kullanıma sokabilirsiniz.

Bilgisayarınızın otomatik güncelleştirme yapmasını sağlayacak adımlar atın.

Tarayıcınızın güvenlik ayarlarını devreye sokun ve internette sörf yaparken, girmiş olduğunuz web siteleri aracılığı ile gelebilecek olan casus yazılımlara engel olun. 

Bilgisayarınıza casus yazılımdan korunma programı yüklemeniz cihazını casus yazılı…