Kayıtlar

Ocak 2, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bilgisayarınızda Casus Yazılım Olabilir

Resim
Son günlerde gittikçe artan casus yazılım haberleri bilgisayar ve akıllı telefon kullanan herkesi çileden çıkardı.

Amerikan İstihbarat Örgütü NSA tarafından bilgisayarlara yüklendiği sanılan casus yazılımların sizin bilgisayarınızda da olma olasılığı canınızı sıkıyor olabilir.

Peki, bilgisayarınızda casus yazılım olduğunu nasıl anlarsınız


Bilgisayarınızda açılır reklam pencereleri görüyorsanız cihazınızda casus yazılım olma olasılığı yüksek gibi görünüyor. Bu reklam pencereleri sizin ziyaret ettiğiniz site ile alakalı olmaz. Genellikle yetişkin içerik barındıran sitelere aittir.Bilgisayarınızın arama ayarları, giriş sayfası değişmiş olabilir. Bütün bu gelişmeler sizin bilginiz dahilinde olmuyorsa ve giriş sayfanızı ve diğer ayarlarınızı düzeltmenize rağmen yenileniyorsa cihazda bir casus yazılımdan söz edilebilir.Bilgisayarınızı arama çubuğunda sizin kullanmadığınız yeni sayfalar eklenmiş ise, yeni araç çubuklarını kaldırdığınız halde bu araç çubuklarından kurtulamıyorsanız cihazınızda…

2014'te Teknoloji Alanında Beklenen Yenilikler

Evet 2014 yılına şunun şurasında gireli 2 gün oldu. Elimizde yepyeni bir yılımız var. 

2014 yılının, kötü bir yıl olan 2013 yılından sonra şanslı bir yıl olacağı söyleniyor.

En azından 2014 yılı için teknoloji dünyası umutlu. Teknoloji dünyasından yapılan açıklamalarda, 2014 yılının yeniliklere açık bir yıl olduğu, bu gelişmelerin teknoloji dünyasında devrim niteliği taşıyacağı söyleniyor.

İngiliz Telepraph gazetesinin haberine göre, 300 milyona yakın kullanıcı olan Skype ile yapılan görüşmeler artık 3 boyutlu görüntülenebilecekmiş. Düşünsenize aynen 3 boyutlu sinema filmi gibi görüntülü telefon görüşmesi yapabileceksiniz.

Amerika yeni bir kart üzerinde çalışıyormuş. Bu kart,  kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ile birlikte düşünülmüş bir kart. Bu kartın en önemli özelliği ise 8 kartın bilgisini depolayabilir olmasıymış. 

Hepinizin bildiği gibi artık elektrikli arabalar üretilmeye başlandı. Elektrikli arabalarla birlikte Formula yarışlarının çehresi değişecekmiş ve elektrikli arabalar …