Sil Baştan Başlamak Lazım Bazen

Merhaba sevgili misafirlerim;

Bazen siz de her şeyin sil baştan başlamasını istiyor musunuz, benim gibi...

Zamanı geri alabilmeyi, hayata sıfırdan başlayabilmeyi...

Siz de hayatınızın bazı dönemlerinde, avazınız çıktığı kadar bağırma ihtiyacı duyuyor musunuz?

Böğüre böğüre ağlamak ve bütün yaşananların üzerine bir sünger çekmek istiyor musunuz?

Olanları, olacakları ya da olmak üzere olanları yok sayarak, hayatınıza  sil baştan başlamak istiyor musunuz?

Keşke her şeyin üzerine bir çizik atarak sil baştan başlamak mümkün olsa. 

İşinizde patronunuzla, evinizde eşinizle, oturduğunuz binada komşunuzla, okulda arkadaşınızla yaşamış olduğunuz sorunlar birden bire yok olsa, siz de rahat bir nefes alsanız iyi olmaz mıydı?

Örneğin; borcunuz sıfırlansa, eşyalarınız yenilense, çocuklarınız iyi bir meslek sahibi olsa, kimse hasta olmasa, kardeşleriniz sorun çıkarmasa, ağlayan bebeğiniz mışıl mışıl uyusa, yemeğiniz yanmasa, harçlığınız yeterli olsa, elektrik-su-doğalgaz bedava olsa, istediğiniz her yere gidebilseniz, eviniz hep temiz kalsa, kazandığınız para iyi şartlarda yaşamanız için yeterli olsa, sorun çıkaran komşunuz taşınsa hayat sizin için ne kadar güzel olurdu, öyle değil mi?

Ne yazık ki, hayatımızın güzel yanlarının olması ne kadar doğalsa kötü yanlarının olması da o kadar doğal.  Hayatımızın iyi ve kötü yönleri her zaman olacak. Kimimizin hayatında kötü dönem daha çokken kimimizin hayatında iyi dönem daha fazla olabilir.

Çoğumuz, kendimizi kötü hissettiğimiz zaman, dünyanın en dertli insanı olarak kendimizi görürüz. Kendi derdimizi en çekilmez dert sanarak kendimizi üzeriz. Unutmayalım ki, kötü ile iyi, güzel ile çirkin, yalan ile doğru hep bir arada olacaktır.  İyi ile kötü bir arada olduğu müddetçe, biz de iyinin, güzelin ve doğrunun değerini bileceğiz.

Her ne kadar hayata sil baştan başlayamasak da, hayatta karşımıza çıkan hatalardan, yanlışlardan, yalanlardan, kötülüklerden, çirkinliklerden ders almaya, yaşadıklarımızdan paye çıkarmaya devam edeceğiz. 

Sevgiyle kalın...


Yorumlar

  1. Tabiki zaman zaman sil bastan yapmak istiyoruz ama olmayinca dediginiz gibi yasamimizdaki her seyin degerini bilip, hatalarimizdan da dersimizi alip "yola devam" sarkilari soyluyoruz. Pismanliklarin az oldugu guzel bir yasam diliyorum hepimize. Sevgilerimle

    YanıtlaSil
  2. bazen sihirli bir silginin var olduğunu ve yaşamış olduğum olumsuzlukları silip götürdüğünü hayal ediyorum da hiç fena olmazdı yani.. Sevgilerimle...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

yorum bırakırsanız mutlu olurum

Bu blogdaki popüler yayınlar

Genç Kızları Bekleyen Büyük Tehlike; Tecavüz Hapları

Yatalak Hastalarda Görülen Yatak Yaraları

Seksi Gecelikler ile Akılları Baştan Alın!