Evde Çalışarak Para Kazanmak İsteyen Arkadaşlar Makale Yazarlığı Yapabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır bu konuyla ilgili yazmak istiyordum kısmet bugüneymiş. 

Evde çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımları, öğrenciler, gelirini ek bir gelir elde ederek artırmak isteyen herkes, makale yazarlığı yapmak istediğini belirtiyor. 

Ek gelir elde etmek isteyen arkadaşlar sizlere sesleniyorum.

Makale yazarak para kazanabilirsiniz. Nasıl mı?

Makale yazmak için öncelikle Türkçe'yi iyi kullanıyor olmanız ve özgün içerik üretebiliyor olmanız gerekiyor.


Makale yazarlığına başlamadan önce, imla kurallarına uygun makale yazabiliyor musunuz bunu sorgulamanız gerekir. Zira, makale yazmak öyle sanıldığı kadar kolay değildir.

Araştırmacı bir yapınız olması gerekiyor. Makale yazarlığında ilk kural araştırma yaptıktan sonra özgün içerik oluşturabilmektir. 

Kopyala yapıştır tekniği ile bir yere gelemezsiniz. Şayet ordan burdan toparlar yazarım diyorsanız bu işi yapamazsınız. 

Makale yazarlığı aynı zamanda sizin için de bir eğitim ve profesyonelleşme sürecidir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeniz, zaman geçtikçe sizi aranan bir makale yazarı haline dönüştürecektir. 

Makale yazmak özen ve özdisiplin ister. Sizden beklenen makaleyi zamanında teslim edebilmeniz için çok sevdiğiniz bazı şeylerden fedekarlık yapmanız gerekebilir.

Peki, makale yazmak için nereye başvurmak gerekir diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

 Arkadaşlar,şöyle bir araştırma yaptım yeni başlayacak olan arkadaşlar yaziyazparakazan.com, yazankazanır.com gibi sitelere başvuruda bulunabilirler. 


Yazı yazmanıza olanak sağlayacak diğer siteleri bulmak için  internette iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Yaptığınız araştırma makale yazdıran siteler ve çevreler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. 

Forum sitelerine üye olmanız ve makale yazmak istediğinizi belirten mesajlar yayınlamanız makale yazdırmak isteyen kişilerin size ulaşmasını hızlandıracaktır. 

Webmaster, R10, forumnet gibi forum sitelerinde makale yazdırmak isteyenlerin ilanlarına ulaşabilir aynı zamanda  başvuruda bulunabilirsiniz.  

Çevrenizde makale yazarlığı yapan editör arkadaşlarınız varsa onlardan yardım alabilirsiniz.

Evde makale yazarak para kazanmak isteyen arkadaşlar şunu hiçbir zaman unutmamalıdır; her işte olduğu gibi makale yazarlığı işinde de  emek vermediğiniz zaman başarılı olamazsınız.  Emek vererek, özgün ve kaliteli içerik üretiyor, okunabilir makale yazıyorsanız hemen olmasa bile  bir süre sonra karşılığını almaya başlarsınız.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Genç Kızları Bekleyen Büyük Tehlike; Tecavüz Hapları

Yatalak Hastalarda Görülen Yatak Yaraları

Kitap Okuma Alışkanlığının Kişisel Gelişim Üzerindeki Olumlu Etkileri