2014'te Teknoloji Alanında Beklenen Yenilikler

Evet 2014 yılına şunun şurasında gireli 2 gün oldu. Elimizde yepyeni bir yılımız var. 

2014 yılının, kötü bir yıl olan 2013 yılından sonra şanslı bir yıl olacağı söyleniyor.

En azından 2014 yılı için teknoloji dünyası umutlu. Teknoloji dünyasından yapılan açıklamalarda, 2014 yılının yeniliklere açık bir yıl olduğu, bu gelişmelerin teknoloji dünyasında devrim niteliği taşıyacağı söyleniyor.

İngiliz Telepraph gazetesinin haberine göre, 300 milyona yakın kullanıcı olan Skype ile yapılan görüşmeler artık 3 boyutlu görüntülenebilecekmiş. Düşünsenize aynen 3 boyutlu sinema filmi gibi görüntülü telefon görüşmesi yapabileceksiniz.

Amerika yeni bir kart üzerinde çalışıyormuş. Bu kart,  kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ile birlikte düşünülmüş bir kart. Bu kartın en önemli özelliği ise 8 kartın bilgisini depolayabilir olmasıymış. 

Hepinizin bildiği gibi artık elektrikli arabalar üretilmeye başlandı. Elektrikli arabalarla birlikte Formula yarışlarının çehresi değişecekmiş ve elektrikli arabalar için Formula E düzenlenecekmiş. Formula E, FIA tarafından da destekleniyormuş. 


Günlük hayatın vazgeçilmez aletlerinden birisi de hiç şüphesiz yazıcılardır. Yazıcılarda 2014 yılında 3 boyutlu teknoloji kullanılacakmış. 3B yazıcılar sayesinde hayat daha kolay ve hızlı bir hal alacakmış.

Çip teknolojisinin gelişmesi ile birlikte masaüstü bilgisayarların yerini alan laptoplar ve cep bilgisayarlarından sonra şimdi de üzerimizde taşıyabileceğimiz bilgisayarlar yaygınlaşacakmış. Akıllı saat şeklinde tasarlanan giyilebilir bilgisayarlara öncülük eden Sony ve Samsung gibi markaların ardından Apple markası da bu konu üzerinde çalışıyormuş. Bakalım Apple'ın  giyilebilir bilgisayarı nasıl olacak.

Online eğitim kurumları daha fazla artacak ve hayatımıza yön verir hale gelecekmiş. Online eğitim sistemi sayesinde öğrenciler derse katılmasa bile bilgisayarlarından dersi takip etme imkanına sahip oluyor.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde teslimatı hızlandırmak için insansız hava araçları kullanılacakmış. 

Çin'in Şangay kentinde yapılan yeraltı oteli çalışması başka ülkelerde de benzerlerinin inşa edilmesine öncülük edecekmiş. 

Mars'a yapılan yolculuk süresi yeni bulunan bir teknoloji sayesinde 9 aydan 3 aya inebilirmiş.

Bakalım 2014 yılında beklenen teknolojik gelişmeler nasıl bir seyir takip edecek. Merakla belkelen bu gelişmelerin hangisi gerçekleşecek hangisi gerçekleşmeyecek... 

Benden size bir tüyo, bu teknolojik gelişmelerin gerçekleşmemesi için hiçbir neden yok, bence bütün bu gelişmeler ihtimal dahilindedir ve kısa bir süre içinde hayatımıza girebilir.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Genç Kızları Bekleyen Büyük Tehlike; Tecavüz Hapları

Yatalak Hastalarda Görülen Yatak Yaraları

Kitap Okuma Alışkanlığının Kişisel Gelişim Üzerindeki Olumlu Etkileri