Kayıtlar

Aralık 3, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Resim
Engelliler Günü engelleri ortadan kaldırmak için bir fırsat olsun. Bugün, 3 Aralık Engelliler Günü. Bugün, engelli insanların sorunlarının konuşulduğu ve çözüm arandığı birgün. Bugün, hiç olmadığı kadar çok insan, engellilerin sorunları hakkında konuşacak ve birçok insan bu konuda ahkam kesecek. Hayatında bir kez olsun engellilerin halini anlamaya çalışmayan, onların toplum içinde engelsizler gibi yaşaması için gerekli çalışmaları yapmayan ve engelli insanların engelsiz gibi hissetmesini sağlayacak düzenlemeleri yapmayan birçok merci dün olduğu gibi bugün de susmalı. Bence bugün, yalnızca engelliler konuşmalı, bizler de engelli kişilerin yaşamış olduğu sorunları sadece onlardan dinlemeliyiz.


Engelli olduğu için eve kapatılan, toplumsal yaşamdan soyutlanan ve kendi kendine yaşamak zorunda bırakılan engelliler için bugün ne derece önemlidir kimse tahmin edemez. Engelli yaşama dair sorunlar çözüme ulaştırılmadığı  müddetçe, engelli vatandaşlarımızın sorunları hakkında yılın bir günü konuş…

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Resim
  Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saç bakımı ile ilgili bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Saçlarınızın da canlı hücrelerden oluştuğunu ve düzenli bir bakıma ihtiyaçları olduğunu unutmamalısınız. Saçlarınızın daha güzel görünmesini istiyorsanız şunlara dikkat edin:

        Saçlarınızın yıpranmasına neden olan işlemlerden mümkün olduğu kadar uzak durun. Saçlarınızı kuru iken taramanız ya da fırçalamanız saçlarınıza yapabileceğiniz en büyük kötülüktür. Kuru saç, çok çabuk kırılır ve kopar. Saçtakırılma problemi yaşayanlarsaçlarını nemli iken fırçalamalı.
        Kuaförler, her ne kadar güzelleşmek için zaman geçirilen mekanlar olsa da, kuaför salonunda saçlarınıza uygulanan sıcak fön saçlarınızın büyük oranda yıpranmasına neden olur. Saçı şekillendirmek için uygulanan maşa, fön ve benzeri uygulamalar saçlarınızın kurumasına neden our.  Aşırı fön uygulanan saçlar hem bakımsız hem de yıpranmış görünür. Sağlıklı saçlara kavuşmak için saçın nem dengesini bozan uygulamalardan …