Kayıtlar

Aralık 2, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Cilt Kuruluğunu Yok Eden Yiyecekler

Resim
Hangi cilt tipine sahip olursanız olun her cilt neme ihtiyaç duyar. Evet, kuru cilt diğer cilt tiplerine göre daha çabuk yıpranır. Bunun en büyük nedeni kuru cildin nem oranının düşük olmasıdır. Nemlendirilen bir cilt rahatlar ve elastikiyetini yeniden kazanır. Nasıl ki toprak susuz kaldığında çatlayıp kuruyorsa, cildimizde suyunu kaybettiğinde kendini yenileyemez ve kırışmaya başlar. Kuru bir cilt sahibi misiniz? İşte size cildinizi nemlendirecek öneriler:

          Bol bol su için. Doktor tarafından böbreğindeki rahatsızlık nedeniyle günde 3 litre su içmesi önerilen bir kadın, tedavi sonrası çektiği fotoğrafta en az 10 yaş genleşmiş olduğunu farketmiş, Suyun insan vücudunun her hücresi için önemi büyüktür. Cildinizin yenilenmesi ve nemlenmesi için gün içinde yeteri kadar su içmeye özen gösterin. Maden suyunun da cilt üzerinde mucizevi etkisi var, günde 1-2 tane maden suyu içebilirsiniz.

          A Vitamini yönünden zengin yiyecekleri tüketmeye özen gösterin. Yeşil sebzeler,…

Hızlı Okuma Teknikleri

          Hızlı okuma, insanların hem hızlı okuması hem de okuduğunu anlamasını sağlar. Peki, neden okuma hızımızın yüksek olmasını isteriz? Çünkü, hızlı okuma insanların okuduklarını en kısa sürede anlayarak bilgiye çevirmesine yardımcı olur. Çevremizde bulunan insanların geneli, okuduğundan bir şey anlamadığını, okuduğu bir metni birkaç kere üst üste okumak zorunda kaldığını söyleyerek, dert yanarlar. Eğer siz de okuduğunuzu anlamıyorsanız, okumuş olduğunuz metinde sık sık geriye dönük tekrar yapıyorsanız ve içinizden tekrar ediyor ya da sesli okuma  yapıyorsanız usta okuyucu değilsiniz demektir. Usta okuyucu olmak için okuduğunuz metin sayısını artırmanız ve okuduğunuzu anlamanız gerekmektedir. Bunun için hızlı okuma teknikleri hakkında bilgi sahibi olmanız, böylece okuma hızınızı artırmanız gerekir.
          Hızlı okuma tekniklerini uygulamak ve okuma hızını artırmak, yaklaşık 1-2 sene kadar süren süren sıkı bir çalışma sonucunda elde edilir. Hızlı okuma teknikleri,gözün görsel a…