Kayıtlar

Kasım 29, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Grip Oluyorum

Resim
Hava çok soğuk. Kış geldi. Evimin balkonunda neredeyse rüzgar değil kasırga esiyor. Biraz ateşim mi var nedir? Hapşırmaktayım, halsizim ve gözlerim çok yanıyor. Galiba biraz da üşüyorum. Ayrıca öksürük, kas ağrısı ve eklem ağrısı davar. Sizce de ben grip mi oluyorum? Her sene, kış gelmeden önce,  grip aşısı olacağını söyleyip olamayan talihsizlerden birisi de benim. Bugün bir kez daha anladım ki, benim grip aşısı olmam gerekiyor. Şimdi bütün işlerim aksayacak ve ben yatak döşek yatacağım. Yapacak bir şey olmadığına göre kendimi iyi hissedene kadar dinlenmeliyim. Gripten kurtulmak için en etkili ilaç dinlenmek. Şanslıyım ki, kalp hastası, şeker hastası ya da akciğer hastası değilim. Çünkü, grip hastalığı bu tür kronik hastalığı olanlarda daha ağır seyreden bir hastalık.  


Sizin de bildiğiniz gibi, mevsim geçişlerinde mutlaka grip salgını olur. Bugünlerde benim çevremde kim varsa herkes grip oldu. Demek ki, şimdi de sıra bana geldi. Antibiyotik kullanmadan bu hastalığı geçirmem lazım. Be…

2013-2014'ün Moda Trendleri

Resim
2013-1014 modası hakkında bir araştırma yaptım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım, 2013-2014 yılı trendleri nelermiş?
          Öncelikle shift elbise çok moda bundan haberiniz olsun. 60'lı yılların giyim tarzını anımsatan shift elbiseler, bu yıl da çok moda. Birçok yerde rahatlıkla kullanılabilecek olan bu elbiselerden birkaç farklı modeli gardırobunuza eklemenizin faydalı olacağını düşünüyorum.
          Farklı giyinmekten hoşlananlar için kazak ve etek kombini de çok moda. Özellikle gençler arasında çan etek bu sene çok fazla tercih ediliyor. Şık bir gömlek ya da kazakla kombin edilebilen bu etekler, her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Çalışan kadınların kurtarıcısı ise kalem etek olacak gibi görünüyor. Ayrıca takımlar da bu senenin trendleri arasında benden söylemesi...Gardırobunuzda farklı model ve renkte kalem etek ve takım bulundurmanız daha şık görünmenize katkı sağlar.
Bere, her kış olduğu gibi bu yıl da çok moda olacak gibi görünüyor. Bere giymek, soğuk kış günl…